Розробки уроків. НУШ




Урок німецької мови в 2 класі

« Die Farben»


Klasse: 2  Zielangabe:                                                                                   

Lehrziel: neuen Wortschatz zum Thema beherschen ;

Entwicklungsziel:

               die kommunikativen Fähigkeiten und Fertigkeiten der Schüler mit Hilfe der schöpferischen Aufgaben entwickeln;

Erziehungsziel:

               Erziehung der Interesse für das Lernen der deutschen Sprache.

Lehr-und Hilfsmittel:

                Arbeitsblätter, Hörtext Das Malbuch, Computer, Video „die Farben“, Bilder zum ausmalen, bunte Kreisen.

 

                                                         Stundenverlauf

I.Einstiegsphase.

        Begrüßung

L: steht auf, alle! Guten Tag, Kinder!  Ich freue mich sehr, euch zu sehen!

 Das Lied „ Guten Tag“ ( звучить пісня, учні співають разом з вчителем)

L: heute sprechen wir über die Farben. Wir malen alle gern. Wir malen mit den Farben, Filzstiften und Buntstiften viele Bilder. Wie heißen diese Farben? Das werden wir in der Stunde erfahren.

Wie geht es dir? ( Діти відповідають, використовуючи слова: Wunderbar!, Super!, Es geht!, Schlecht!, Furchtbar! Показують на символи, наклеєні на стіні. Виконують дії, які означає певний символ. Символи: серце – обніматися, руки – плескати в долоні, музична нота – танцювати, сумний смайлик – сумне обличчя)

 Bevor wir zum neuen  Thema übergehen, erinneren  wir jetzt daran_,was wir in vorigen Stunde gelernt haben. Lesen wir zusammen! Video „ Lesen lernen“

Wortschatzwiederholung.

2. Якщо хочеш малювати, треба кожен колір знати.

Blau - блакитний як водичка.

Grűn - зелений як травичка.

Rot - червоний наче ружа.

Schwarz - це чорний як калюжа.

Grau - сіре мишенятко.

Gelb - це жовте як курчатко.                                                                              

Braun - спинка, braun - боки.

Сплять ведмеді лежебоки.  3.   Video  “ German Colours”

  4.Welche Farbe haben wir jetzt gesehen ?

      Das Spiel „Zeig mir bitte“

      L: jeder Schüler hat bunte   Herze  auf der Schulbank. Hört aufmerksam und   zeigt mir entsprechende Farben!

 5. Jetzt ein Spiel- Welche Farbe fehlt   ( відео – загадка про фарби)

 6. Turnpause

 L: seid ihr schon müde? Jetzt machen wir kleine Pause.  Wir tanzen!

 „ Tschu Tschu wa…..“

Bilder anmalen. Jetztz malen wir die Bilder an

Fliegenklatsche .Jetzt spielen wir Fliegenklatsche. Ich nenne die Farbe und ihr musst diese Farbe  schlagen.

III. Schlüssteil der  Stunde.

 Hausaufgabe Die Schüler bekommen Bilder zum Anmale

 Zusammenfassung

–– Was habt ihr heute Neues gelernt?

–– Was hat euch gefallen?

 

Das Abschiedslied:  guten Tag, guten Tag

                                 hallo, wie geht’s?

                                 Danke, prima, gut

                                 tschüs, auf Wiedersehen! 

 

 


Тема : Du und ich.

Мета:

Практична:тренувати учнів у використанні вивченої лексики в усному мовленні.

Розвивальна:розвивати фонетично правильне мовлення, пам'ять, увагу.

Освітня: сприяти розширенню кругозору через знайомство з героями німецьких казок.

Виховна: виховувати повагу один до одного, почуття відповідальності за близьких та друзів.

Тип уроку:комплексного застосування знань, рольова гра.

 

                                                     Хід уроку

І. Початок уроку.

Вступне слово вчителя.

Дорогі діти! Від сьогодні ми будемо працювати у пересувному театрі «Казка»(Märchen). Спробуємо приміряти до себе різні ролі, відкрити в собі геніального актора та полонити серце глядачів.

Also,unsere Vorstellung beginnt.

(Вчитель перетворюється в казкаря: одягає циліндр, окуляри, в руки бере чарівну паличку. У великій яскравій коробці записані назви різних казок.)

Лічилочкою 1,2,3,

                       freu dich, du bist frei.

                       4, 5, 6,

                       dich holt heutdie Hex

вибираємо казку, за мотивами якої і пройде урок.

ІІ. Основна частина уроку.

1.Повторення лічилочки.

Also, zu uns kommen heute Hänsel und Gretel.

Wer ist Hänsel? Wer ist Gretel

1,2,3

und was ist dann?

4,5,6

und du bist dran.( Ich bin Hänsel, du bist Gretel)

Після того, як учні поділили ролі, отримують чарівні корзинки,  які вчитель буде наповнювати дарунками за вірні відповіді.

2. Тренування діалогічного мовлення.

1. Аrbeitet zu zweit. Розіграйте діалог:

-привітайтеся один з одним як брат з сестрою;

-запитайте одне одного як ідуть справи.

2. Тренування навичок аудіювання.

. Меine liebe Kindchen. Jetzt műssen sie in den Wald gehen um Pilze fűrs Abendbrot zu sammeln.

 Beende die Sätze:

- Die Kinder gehen in den…

A. Wald

B. zu Helga

- Sie sammeln die

A. Punkte

B. Pilze

3.Аrbeitet zu drit.

  Im Wald lebte eine bőse Hexe.

 Роль відьми виконує підготовлений учень.

Діти, поговоріть з жінкою:

             - привітайтеся

             - познайомтеся

             - запитайте як ідуть справи

             - попрощайтеся

Відьма: Ich bin sehr bőse Hexe. Und ich will den Jungen essen.

 

4. Singt mit.

Діти, заспівайте відьмі пісеньку «Guten Tag!», можливо вона стане добрішою.

 

5. Wir rechnen.

Ваша пісенька сподобалася, але відьма не хоче відпускати дітей. Вам необхідно розв’язати приклади, які вона вам підготувала.

4-0 =        2+4=     6- 2=

5-3 =        3+1=     1+3=

3+2=        4- 4=     0+5=

 

ІІІ. Завершальна частина уроку.

Всі завдання виконані успішно. Діти повернулися додому. Слайд №5 .

-         Поговоріть один з одним про те, як ідуть справи, та покажіть який у вас настрій.

-         Попрощайтеся з учасниками нашого уроку

Auf Wiedersehen Gretel!

Auf Wiedersehen Hänsel!

Tschus Hexe.

 

 

Тема : Meine Freunde.

Мета:

Практична:вчити застосовувати засвоєний матеріал в діалогічному мовленні. Навчати вибирати необхідну інформацію з тексту.

Розвивальна: розвивати навички та культуру мовлення учнів, слухову пам'ять, мислення.

Освітня:ознайомити з новими позапрограмовими лексичними одиницями.

Виховна: виховувати  інтерес до життя однолітків.

Тип уроку:перевірка і корекція знань.

Обладнання:картки з назвами казок,предметні картинки,таблиці для контролю аудіювання.

 

                                            Хід уроку.

І. Підготовка до сприйняття іншомовного мовлення.

Guten Tag, liebe Freunde! Ich freue mich, euch wieder im Märchen zu sehen.

Welche Märchen ist heute?

 Фонетична вправа.

7, 8, 9  du kommst in die Scheun,                                     

10,11,12,

Dich holt heut der Wolf.

Eule, Beule, Schnick, Schnack,

Der Zinnsoldat ist ab. ( Картинка олов’яного солдатика)

II. Основна частина уроку.

 1.Рольова гра. Wie bitte?                                        

Wie heiβt du?         Zinnsoldat

Wie bitte?               Z-i-n-n-s-o-l-d-a-t

                                Und du?

Rene                       Wie bitte?              

 R-e-n-e 

( Діти використовують свої варіанти)

  2.Контроль домашнього завдання.  Тренування монологічного мовлення.

Привітайтеся з олов’яним солдатиком. Розкажіть йому про ваші родини, назвіть її членів, скажіть як їх звуть, скільки їм років.(Розповідь за сімейними фотографіями)

  3. Singt mit.

1,2- Zinnsoldat

3,4- Zinnoffizir

5,6- alte Hex

7,8- Gute Nacht,

9,10- Auf  Wiederseh n.

 

2. Тренування навичок аудіювання.

Zinnsoldat  erzält.

                        Meine Freunde.

 Ich habe viele Freunde. Mein  Freund heiβt Rolli. Rolli ist jung. Er ist 8 Jahre alt. Meine  Freundin heiβt Gabi. Sie ist klein. Sie ist nur 4 Jahre alt.

  Діти нотують інформацію в таблицю.

Name

Alter

Wie?

 

 

 

 

 

 

 

ІІІ. Завершальна частина уроку.

Відрекомендуйте одне одному олов’яного солдатика. Скажіть як його звуть, придумайте скільки йому років, який він, попрощайтеся.

 

Die Stunde ist zu Ende. Auf Wiedersehen!

 

 

 

Тема : Die Schule.

Мета:

Практична:активізувати лексичний запас учнів з допомогою вправ.

Розвивальна: розвивати навички пошукового читання.

Освітня:розширення знань про школу

Виховна: виховувати  любов до навчання, до своєї школи.

Тип уроку:перевірка і корекція знань.

Обладнання:картки з назвами казок, пазли,розмальовки, таблиця відмінювання дієслів,шаблони розкладу уроків.

 

                                            Хід уроку.

І. Організаційний момент.

Привітання вчителя

Einen schőnen guten Morgen! Wie geht es euch? Was habt ihr Neues?

Wir sind heute in der Schneewittchenschule. (Малюнок 1)

Фонетична вправа.

1,2,3,4.

In der Schule lernen wir,

In der Schule spielen wir,

In der Schule rechnen wir,

In der Schule turnen wir.

1,2,3,4.

Alle,alle lesen wir,

Alle,alle schreiben wir,

Alle,alle malen wir,

Alle,alle turnen wir.

II. Основна частина уроку.

1.     Das Spiel «Was ist das?»

Schneewittchen stellt die Frage

-         Was ist das?( ein Stuhl, eine Tűr, eine Tafel)

-         Ist das…? (Ja, das ist…. Nein, das ist…)

2.     Partnerarbeit.

In der Schule lernen 7 Zwerge. Kreise die Namen der Zwerge im Buchstabenpuzzle an. ( картинка «Гноми»)

                                      ENSAMSTAGKL

TDONNERSTAG

MITTWOCHWER

CVBDIENSTAGV

MONTAGMONTI

QSONNTAGOPS

FRCVGGATIERF

3.Male an. (Малюнок 3)

1 – Gelb

2 – Rot

3 – Violett

4 – Blau

5 – Grűn

6 - Braun

4.Hőrkontrolle.

Schneewittchen  erzält. Das ist unser Stundenplan.

Stunde

Montag

Dienstag

Mittwoch

Donnerstag

Freitag

1

Musik

Deutsch

Sport

Mathe

Kunst

2

Deutsch

Werken

Mathe

Sachunterricht

Deutsch

3

Mathe

Werken

Musik

Deutsch

Sport

4

Kunst

Sport

Sachunterricht

Musik

Mathe

 

( Учням роздають шаблони розкладу уроків з пропусками, які треба заповнити під час звучання тексту)

 

Stunde

Montag

Dienstag

Mittwoch

Donnerstag

Freitag

1

Musik

Deutsch

Sport

Mathe

 

2

 

Werken

 

.unterricht

Deutsch

3

Mathe

Werken

Musik

Deutsch

Sport

4

Kunst

 

Sachunterricht

 

Mathe

 

4.Gruppenarbeit.

(Група складається із 7 осіб, які будуть виконувати ролі живих особових займенників і відмінювати дієслова lesen, malen, turnen, sprechen,zählen, schreiben. ) (малюнок 4)

 

ІІІ. Завершальна частина уроку.

Ballspiel «Was macht ihr heute in der Schneewittchenschule?»

Unsere Stunde ist zu Ende.

 

 

 

Тема : Winterkarneval.

Мета:

Практична:систематизувати вивчену лексику, автоматизувати використання розмовних моделей по темі.

Розвивальна: підвищити інтерес учнів до колективної творчої роботи.

Освітня:розширити лінгвістичний кругозір учнів.

Виховна: виховувати необхідність взаємодопомоги; заохочувати до вивчення німецької мови.

Тип уроку:узагальнення та систематизації. Гра «Mannschaft»

Обладнання:облікові картки, текст для читання,маски.

                                            Хід уроку.

І.Початок уроку.

-До уроку діти готуються заздалегідь. Вони поділені на дві команди. Кожна з них придумала свою назву і попередньо підготувала інсценування уривка з улюбленої казки.

- З числа гостей вибрано членів  журі, у яких на столах є облікові картки.

ІІ. Основний хід гри.

1.Begrűβung.

Guten Tag, liebe Kinder! Guten Tag, liebe Gäste!Wir begrűβen Sie herzlich auf unserem Fest. Schon halb Jahr haben wir Deutsch gelernt und heute mőchten wir unsere Kenntnisse zeigen.

2.Фонетична вправа.Unser Motto:

Rote Nase, Schnee im Haar

Winter ist so schőn.

Bald beginnt das neue Jahr

Und unser Märchenkarneval.

3.Gruppenspiel.

- «Das ABC»

Ziel: Wiederholung der Lexik

(Вчитель кидає м’яч учаснику, називає при цьому букву, учень каже слово по темі і повертає м’яч)

Muster: Sch- Schi laufen, Schneemann.

K- Kerze, Kugel.

L- Lichtenkette, Lametta.

Interview»

Ziel: Entwicklung der Sprachkompetenz

(Журналісти із команд ставлять запитання)

Muster: Wie heiβen Winterfeste? Was kannst du im Winter machen? Wann ist Weinachten?

Rate mal»

(Кожна команда отримує зашифровані картки. Учням необхідно відгадати слова)

Muster:   S         T          E       R        N

1

2

3

4

5

1kommt nach R   2 kommt vor U  3 kommt nach D

 4 kommt vor S 5 kommt nach M

               K         U        G        E         L

1

2

3

4

5

1 kommt vor L 2 kommt nach T  3 kommt nach F

4 kommt vor F  5 kommt vor M

 

Wer liest am richtigsten?»

Ziel: Richtige Aussprache.

(На дошці записаний вірш. Вчитель читає текст і пояснює слова. Учні мають 2-3 хвилини, щоб вивчити вірш напам’ять. Потім дошку закривають і гравці розказують вірш по черзі.)

                             Januar

          Ich bin der Monat Januar,

          mit mir beginnt das neue Jahr.

          Ich bringe Frost, ich bringe Schnee,

          Zu Eis erstarrt sind Fluβ und See.

Theater»

  Ziel:Entwicklung von kommunikativen Kompetenz

(Учасники відтворюють уривок з улюбленої казки. Обов’язковою умовою є представлення героїв.)

Muster: Aschenputtel.

Mann: Guten Tag! Ich bin sehr reicher Mann. Meine Frau starb und ich heiratete wieder. Ich habe eine Tochter. Sie heiβt Aschenputtel.

Aschenputtel: Ich heiβe Aschenputtel. Ich bin 14 Jahre alt. Ich will tanzen, singen, aber muβ so viel arbeiten.

Stiefmutter: Ich bin die Stiefmutter. Ich bin bőse. Das sind meine Tőchterchen.

Anna: Hallo! Ich heiβe Anna. Mein Haus ist sehr schőn.

Maria: Hallo! Ich heiβe Maria. Anna ist meine Sсhwester.

Stiefmutter :Der Prinz macht einen Ball.

Alle: Hurra!

Stiefmutter: Wir fahren ohne Aschenputtel. Sie ist noch klein.

Aschenputtel(weint):Das ist schlecht.

ІІІ. Підведення підсумків.

 

Немає коментарів:

Дописати коментар